קורס אי-ביי

קורס אי-ביי

קורס אי-ביי
אי-ביי הינה פלטפורמת מסחר אינטרנטית שבו כל אחד ברחבי העולם יכול למכור ולקנות. אי-ביי היא למעשה קניון אינטרנטי עצום שבו בכל חודש קונים כ 5 מיליון קונים עם מחזור קניה של מעל 13 מיליארד דולר.
שתי דרכי מכירה אי-ביי מקדמת, מכירה ישירה או מכירה פומבית. מכירה ישירה הינה למעשה מכירה רגילה במחיר נקוב לעומת זאת מכירה פומבית מתחילה במחיר מינימלי והיא מכירה המוגבלת בזמן העובדת על פי הצעות קניה (BID) שמעלות את המחיר.
יש כמה שיטות להרוויח באי-ביי:
1. תוכנית שותפים
שיטת תוכנית השותפים של אי-ביי נחשבת לתוכנית המתגמלת והנדיבה ביותר מבין המתחרות בתחום. בשיטה זו אנו למעשה מפרסמים מוצר של מוכר באי-ביי ומקדמים את המוצרים באתר משלנו. על כל מכירה המתבצעת דרך הלינק הייחודי שאנו קידמנו נתוגמל מאי-ביי בעמלה, עד 75 אחוז מההכנסות של אי-ביי ובנוסף נקבל 35 דולר על כל משתמש חדש שירשם בהמלצתנו לאי-ביי.
חשוב לזכור בשיטה זו אנו חייבים להיות בעלי אתר אינטרנט והמשמעות היא שצריך לבנות אתר, לקדם אותו ולהביא תנועה ממוקדת של גולשים על מנת שהשיטה תהיה רווחית.

2. מכירת מוצרים
דרך נוספת להרוויח באי-ביי היא באמצעות מכירת מוצרים:

א. קמעונאות Retail
מרבית המכירות באי-ביי עובדות בשיטה הזאת, המכירה מתבססת על מכירת מוצרים יד שניה או מוצרים שרכשנו ואנו אורזים ושולחים אותם עצמאית לרוכש. השיטה משמשת את מרבית האנשים כהכנסה נוספת או כתחביב.

ב. סיטונאות Wholesalers
בשיטה זו עלינו לרכוש מלאי מספק (לרוב מסין) ולמכור אותו בחנות באי-ביי. שיטה זו פחות יעלה באי-ביי כיוון שהיא דורשת התעסקות באריזת המוצר ומשלוחו לקונה. לרוב הדבר יוצר לא מעט תקלות בהגעת המוצרים ליעדם וזה להבדיל מאמזון שמספקת פלטפורמה אוטומטית שלמה של אחסון, אריזה ומשלוח שלא דורשת את התערבותנו הפיזית בתהליך האחסון, האריזה והמשלוח.

ג. דרופ שיפינג Drop shipping
אחת מהשיטות הרווחיות באי-ביי. בשיטה זו אנו מפרסמים למכירה מוצר באי-ביי, לאחר שהוא נקנה אנו מעבירים לספק אחר את ההזמנה והוא שולח ללקוח את הסחורה. לנו אין התערבות פיזית במשלוח עצמו. הרווח שנקבל יכול להגיע לכ-50% בהתאם למה שסגרנו עם הספק.

ישנה דרך נוספת לדרופ-שיפינג באי-ביי שמתבססת על פערי ארביטראז' בין המחירים. השיטה מתבססת על איתור מוצר הנמכר במבצע או בזול בפלטפורמות מסחר אחרות כדוגמת אמזון ומכירתו במחיר גובה יותר באי-ביי. לאחר קבלת התשלום מהלקוח אנו ניגשים לספק שמצאנו שמוכר בזול ורוכשים את המוצר כשבפרטי ההזמנה אנו בוחרים את פרטי הכתובת של הלקוח כיעד להגעת המוצר. הרווח שלנו נוצר מהפער בין המחירים והוא נעשה ללא תיאום מראש עם הספק.

באי-ביי כאמור שתי השיטות המוכרות והרווחיות ליצירת הכנסה הן תוכנית השותפים המאוד מתגמלת של אי-ביי ושיטת הדרופ שיפינג והיופי שבהן שלא צריך כמעט בכלל השקעה כספית. אולם לא מעט קורה שמשתמשים בתחילת דרכם עושים פעולות שאינן תקניות הנתפסות באי-ביי כתרמית ומביאות לחסימתם. מומלץ להתייעץ וללמוד לעומק את התחום לפני שמתחילים למכור.

קורס אי-ביי אפשר לכל אחד ואחת ללמוד כיצד ניתן להרוויח כסף ממסחר דרך אי-איביי. במהלך הקורס תלמדו את השיטות השונות והאפשרויות המרובות שבהם ניתן לייצר הכנסה בהשקעה די מינימלית של זמן מהבית דרך המחשב הביתי.

בישראל קיימים מספר מוסדות ללימוד קורס אי-ביי כדי לבחור את המקום הטוב ביותר והנכון עבורך מומלץ לפנות לצוות האתר ולקבל יעוץ.