בחירת בית השקעות

בחירת בית השקעות

 

בחירת בית השקעות

בעידן של ימנו רובנו מושקעים בבורסה אם בצורה ישירה או בדרך היקפית באמצעות קרנות נאמנות ,קופות גמל או קרן הפנסיה. רובנו מחפשים להגדיל את התשואה השנתית על ההון העצמי הקיים שברשותנו. אך לרוב אין לנו את הכישורים הנדרשים , הזמן או הרצון לקחת לידנו את הניהול השוטף של ההון העומד לרשותנו.  תחום ניהול תיקי ההשקעות התפתח בעשור האחרון כאש בשדה קוצים. כיום הקהל הרחב מבין יותר ויותר שהדרך להגדיל את ההון העצמי עובר דרך השקעות נכונות בשוק ההון. בגלל חוסר הידע הקיים אצל רוב האוכלוסייה הנובע מכך שבילדותנו לא קיבלנו השכלה פיננסית קיימות 2 אפשרות  העומדות לרשותנו לפני הכניסה לעולם הפיננסים. האפשרות הראשונה היא לימודי שוק ההון המאפשרים לנו ללמוד לנהל תיק השקעות עצמאי ואפשרות הנוספת היא לפנות לבית השקעות המציע מסלולים מגוונים לניהול תיקי השקעות.

אז למה לפנות לבית השקעות?

בתי השקעות מעסיקים כיום את האנשים המקצועיים ביותר לניהול השקעות בשווקים הפיננסים. כדי להיות מנהל תיקים או יועץ השקעות במוסד לניהול תיקי השקעות, המועמדים לרוב יהיו בעלי תואר אקדמי בתחומים ריאליים כמו מנהל עסקים, כלכלה, חשבונאות, מתמטיקה וסטטיסטיקה. מעבר לכך על מנת להיות מנהלי תיקים או יועצי השקעות המועמדים נדרשים לעבור את מבחני הרשות לניירות ערך ובנוסף לעבור תקופת התמחות בבית השקעות. תקופה ממושכת כדי שבסופו של דבר יקבלו את הרישיון להיות מנהלי תיקי השקעות או יועצי השקעות.

ניהול תיקי השקעות יכול לבוא במספר מסלולים. ישנם מסלולים עם חשיפה גדולה יותר לנגזרים פיננסים מסוכנים כגון מניות , אופציות וחוזים עתידיים וישנם מסלולי השקעה סולידיים יותר עם חשיפה קטנה וסיכונים מועטים ביחס לתוחלת הרווחיות.

בית ההשקעות קובע את המסלול המתאים ביותר עבורך על פי אפיון משותף של הרצונות והצרכים האישיים של הלקוח.

בגלל ההתקדמות הטכנולוגית כיום בתי השקעות יכולים לעבוד בצורה הרבה יותר חופשית ומקצועית ולפנות למגוון רחב של אפיקי השקעה בעולם ובכך לפזר נכון את הסיכון ולהתאים את הפעילות על פי תקופתיות והמשתנים בשווקים. אם בעבר בתי ההשקעות בישראל היו ממוקדים יותר בשוק הישראלי. כיום רוב המסלולים בניהול תיקי השקעות מפוזרים ומגוונים הרבה יותר  על פי בחירת אפיקי השקעה גלובליים . השווקים המועדפים על בתי השקעות בשנים האחרונות הם השווקים האמריקאים שהם בעלי נזילות גדולה וגם שווקים מתפתחים כמו השוק הסיני והאירופאי.

ההבדל בין ניהול תיק השקעות בבנק לניהול בבית השקעות.

חלק מהציבור בישראל מעדיף לנהל את ההשקעות שלו דרך הבנק על ידי קבלת יעוץ בסיסי מיועצי ההשקעות בבנק והדבר מספק אותם. השירות שנותנים לרוב הבנקים הינו שירות בסיסי אך מקצועי. אם צריך לעשות השוואה גסה ההבדל בין בית השקעות לבנק דומה לשירותים רפואיים בקופות חולים או בשירותי רפואה פרטיים. ההבדלים לא גדולים אך היחס האישי הניתן בבית השקעות, המקצועיות והניסיון הרב של מנהלי תיקים והעמלות הנמוכות שכיום גובים בתי השקעות בהחלט מספקות לנו מעטפת מקצועית ונוחה הרבה יותר מהשירות של הבנק. בסופו של דבר בית ההשקעות נמדד ומרוויח אך ורק מהפעילות של תיקי ההשקעות שלו כך שהמחויבות להצלחה היא גדולה הרבה יותר מהמחויבות מצד יועץ ההשקעות בבנק .

 איך לבחור בית השקעות:

בישראל קיימים מספר רב של בתי השקעות. בניהם בתי השקעות גדולים ומוכרים וגם בתי השקעות קטנים (בוטיק) וטובים לא פחות! כדי לבחור בית השקעות צריך לעבור על מספר פרמטרים חשובים. כדי לקבל את המענה המקצועי ביותר אנו ממליצים לך לפנות אלינו ולדבר עם צוות המומחים של האתר כדי לקבל נתונים רלוונטיים ומותאמים אישית על פי הצורך שלך.

כדי לבחור בית השקעות הדגשים שצריך לשים לב הם

  1. ביצועים- ביצועי בית ההשקעות שנים אחורה.
  2. שירות לקוחות- איכות השירות של הבית ההשקעות ללקוחותיו
  3. עלויות- מה העלויות שדורש המוסד לניהול תיקי השקעות.
  4. תחומי התמחות- כל בית השקעות מתמחה במגזרים שונים ועובד על פי פילוסופיית מסחר שונה.
  5. מוניטין וביטחונות- חשוב לבחור בית השקעות יציב כלכלית ומקצועי.