קורס כלכלת המשפחה

קורס כלכלת המשפחה

קורס כלכלת המשפחה

כלכלת המשפחה הוא נושא משמעותי הקשור בניהול הכספי השוטף שכל בנאדם פרטי או משפחה מתנהלים לאורך הזמן. הבדלים קטנים בניהול של התקציב החודשי קובעים את ההבדל בין משפחה שבקושי מצליחה לסגור את החודש וחייה על הלוואות. לבין משפחה שמצליחה לחסוך ולחיות ברמת חיים בינונית עד גבוהה.

זה לא סוד שבמציאות שאנו חיים בה כוח הקניה של הכסף נשחק יותר ויותר ביחס למשכורות המקובלות במשק. לעומת זאת בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית שמאפשרת היום מסחר נגיש יותר לצרכנים באמצעות כרטיסי האשראי ופלטפורמות הקניות באינטרנט,  שוק הצרכנות בישראל רק הולך וגדל ואנשים נוטים להוציא יותר ויותר מדי חודש מבלי להתחשב במצבם הכלכלי בפועל. אלו הן מספר סיבות עיקריות הקובעות אם משפחה תסגור את החודש או לא.

לכלכלת בית נכונה על המשפחה להתנהל בדיוק כמו עסק קטן ולנתח מדי חודש את ההוצאות וההכנסות של המשפחה. כמו כן יש צורך בקבלת החלטות באופן שוטף בנושאים מגוונים הקשורים לתזרים ההכנסות של המשפחה, צריכת האשראי, ניהול חסכונות והשקעות, ניהול הוצאות קבועות ומשתנות וניהול פנסיוני.

ההתמודדות מול הגופים השונים כמו בנקים הופכת להיות בעייתית בהעדר ידע מתאים וחוסר ידע במושגים כלכליים מורכבים שיכולים להיות קריטיים וגורליים לכלכלת המשפחה.  כמו לדוגמא במשכנתא לקניית דירה, הלוואות רכב וכו'.

ניהול כלכלי שוטף הוא אחד הנושאים הקריטיים ביותר שלצערנו לא נותנים עליו מספיק דגש בלימודים בבית הספר ובשאר מוסדות הלימוד הגבוהים. זו אם כן הסיבה שמרבית האנשים החיים במדינה לא סוגרים את החודש, חיים על הלוואות ולא מצליחים לחסוך כסף.

ניתן למצוא מכללות בארץ המספקות קורסי תעודה בניהול כלכלת המשפחה מיועדים לקהל הרחב ללא צורך בידע קודם. הקורסים מיועדים לכולם. במטרה לחנך לשינוי הרגלי הצריכה הרעים שאליהם התרגלנו ולשנות את אופן ניהול התקציב המשפחתי השוטף. להכיר כמו כן מושגים כלכליים ובנקאיים לעומק כמו משכנתא, ריבית דריבית, ריבית פריים, ריבית משתנה וקבועה וכו'.