שאלות נפוצות

מהם היתרונות במסחר עצמאי?
עלויות נמוכות: במסחר העצמאי מלבד עמלות פעולה בסיסיות אין עמלות ניהול נוספות הנהוגות לרוב בניהול תיקים.
שליטה מלאה: במסחר העצמאי אתה מחליט כיצד לסחור, מתי ואיך. הניהול נמצא תחת שליטתך.

מה ההון המינימלי הנדרש לפתיחת חשבון מסחר עצמאי?
במרבית הברוקרים המתעסקים במסחר בבורסה במניות בשוק האמריקאי, מינימום ההפקדה עומד על 5000$ לערך, באישורים מיוחדים ניתן גם בסכומים יותר קטנים לפתוח חשבון.
במסחר במט"ח, חוזים עתידיים ומסחר ב-סי אפ די במניות ישנם ברוקרים המאפשרים פתיחת חשבון מסחר במינימום של 100$, אולם אין הדבר מומלץ.

מה ההבדל בין בנק, בית השקעות וברוקר מסחר ישיר והיכן כדאי לפתוח חשבון מסחר בבורסה?
בנק, בית השקעות וברוקר מסחר ישיר הינם חברי בורסה מורשים. עיקר ההבדלים בניהם בא לידי ביטוי בעמלות, ובמקצועיות תוכנת המסחר אותה הם מספקים ללקוח. עמלות הביצוע בבנק לרוב העמלות הגבוהות ביותר ומערכת המסחר מאוד פרימיטיבית. בבתי השקעות העמלות נמוכות יותר ביחס לבנק אולם מערכות המסחר עדיין יחסית פרימיטיביות עם דיליי בקבלת ציטוטי המחיר. ברוקר מסחר ישיר הוא האידיאלי ביותר, העמלות בו הן הנמוכות ביותר (סנט למניה לערך) ותוכנות המסחר מתקדמות ביותר (לבל 2) ומאפשרות מסחר מהיר תוך יומי .

אני מעוניין לסחור עצמאית, כיצד להתחיל?
1. באתר זה ריכזנו עבורך שלל חומרים: מאמרים, סרטונים וכלים לסוחר, כל אלה יעזרו לך להבין את השוק בתחילת דרכך.
2. כדאי לבחור במוצרים הפיננסים בהם אתם מעוניינים לסחור : אופציות, מניות, אג"ח, מט"ח סחורות וחוזים עתידיים. וכמובן לבחור את אופי המסחר שלכם: מסחר תוך יומי, מסחר סווינג, ומסחר בבורסה לטווח ארוך. לחץ כאן למאמרים בנושא
3. מומלץ להשוות בין הברוקרים ובתי ההשקעות השונים ולפי אופי המסחר לבחור את הברוקר המתאים. לחץ כאן למעבר לעמוד השוואת ברוקרים ובתי השקעות.
4. מומלץ לפני שמתחילים לסחור עצמאית, ללמוד בצורה מקצועית ורצינית את התחום באחת מהמכללות המציעות לימודי מסחר בבורסה. לחץ כאן למעבר לעמוד השוואת מכללות.
5. זכור! מסחר הוא כמו ריצת מרתון, את התוצאות יש לבחון בטווח הארוך. קח את הזמן, תשקיע בצורה נבונה ושקולה ועם הניסיון תגיע ההצלחה.

מהו ההון הדרוש על מנת להתעסק בנדל"ן?
בלקיחת משכנתא מהבנק, הבנק דורש מהלקוח אחוז הון ראשוני שנע במרבית המקרים בין 25%-35% מעלות הנכס. אולם בלימודי הנדל"ן השונים תוכל ללמוד כיצד לעשות עסקאות נדל"ן גם ללא הון עצמי כלל (באמצעות משקיעים, עסקאות תמ"א, פינוי בינוי וכו'.
מה חשוב לדעת לפני לקיחת משכנתא?
רבים נוטים לחשוב שכדאי לקחת משכנתא לתקופת החזר ארוכה יותר על מנת להקטין את גובה ההחזר החודשי. יש לזכור שככל שתקופת ההחזר ארוכה יותר, כך גם הריבית תהיה גבוהה יותר (לוח שפיצר). לפני לקיחת משכנתא כדאי לקחת ייעוץ משכנתאות או ללמוד קורס נדל"ן דבר שיכול לחסוך לך מאות אלפי שקלים!

יש לי רעיון להקמת עסק כיצד מתחילים?
1. חשוב לבחון את הרעיון לעומק, לבחון את המתחרים הקיימים בשוק, את קהל היעד ואת הבידול של הרעיון לעומת שאר המתחרים.
2. חשוב לבחון את העלויות הנדרשות להקמת העסק, זכור בתחילת הדרך חפש כלים שיעזרו לך להוזיל עלויות מבלי לפגוע באיכות המוצר.
3. שיווק… שיווק .. שיווק – רבים מקימים עסק ודואגים להשקיע במוצר עצמו ובנראות של העסק את מרבית ההון ובשיווק כמעט שלא משקיעים. יש לזכור רעיונות טובים יש מלא, הסיבה העיקרית שמרבית הרעיונות נכשלים קשורה בעיקרה לשווק, לכן יש לקחת בחשבון שחלק גדול מההון המושקע בעסק חייב להיות מכוון לנושא השיווק.
4. אוויר לנשימה- הצלחה של עסק בוחנים לטווח ארוך. חשוב לקחת בחשבון שבתקופת זמן של כחצי שנה תצטרך להשקיע בעסק את ההון העצמי שלך לפני שתראה תוצאות בשטח.